Anasayfa / Kıl Dönmesi Tedavisi / Mikro Sinüsektomi Yöntemiyle Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mikro Sinüsektomi Yöntemiyle Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kıl dönmesi ve benzeri makat hastalıkları genel anlamda insanlarda utanma sorununa sebebiyet verdiği için tedavileri sürekli ertelenen hastalıklardır. Utanma, doktor korkusu ve benzeri sebeplerle tedavisi geciktirilen kıl dönmesi hastalığı aslında ilk fark edildiği zamanlarda oldukça kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Geçmişte uygulanan klasik ameliyatların bir kenara bırakılmasını sağlayan mikro sinüsektomi yöntemi ortalama 5 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu yöntem sayesinde kişi günlük hayatına ara vermeden devam edebilir.

Mikro Sinüsektomi Nedir?

Kıl dönmesi tedavisi için geçmişten günümüze geliştirilen en etkili ve başarılı yöntem mikro sinüsektomidir. Bascom yönteminin modifiye edilmesiyle geliştirilen bu yöntem tecrübeli eller tarafından ortalama 5 dakikada uygulanabilmektedir. Hasta bu sayede pilonidal sinüs ismi de verilen kıl dönmesi hastalığından kurtulur eski sağlıklı yaşam kalitesine kavuşarak sosyal hayatına devam eder. Mikro sinüsektomi çok ilerlemiş vakalara uygulanamıyor olsa da kıl dönmesi vakalarının %80’ine başarılı bir şekilde uygulanabilir. Mikrosinüsektomi yönteminin uygulanıp uygulanamayacağı muayene esnasında doktor tarafından kolayca tespit edilebilmektedir.

Mikro Sinüsektomi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Muayene esnasında doktor tarafından tespit edilen kapsülün olduğu yere ortalama 1-2cm kadar bir kesi uygulanır. Cilt altında toplanan kıl, elbise tozu ve benzeri yabancı maddelerin oluşturduğu kapsül bu kesi aracılığı ile çıkarılır ve bu alan güzelce temizlenir. Tamamen temizlendiğinden ve parça kalmadığından emin olduktan sonra kendinden emilimli dikiş ile kesi yeri kapatılır. Hasta günlük yaşantısına ara vermeden devam eder. Dikiş aldırma, pansuman veya istirahat gibi dezavantajları yoktur. Geçmişte uygulanan yöntemlerde çok büyük kesiler uygulanıp, çok büyük izler kalırken, Mikro sinüsektomide uygulanan 1-2cm kadar küçük kesi neredeyse belli belirsiz bir iz kalmasını sağlar. Bu doğrultuda mikro sinüsektomi çok avantajlı bir yöntemdir.

mikro sinusektomi

Mikro Sinüsektomi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Minimal Kesi Uygulanır
Uygulanan kesi 1-2 cm büyüklüğündedir. Diğer yöntemlerde olduğu gibi kesi devasa boyutlarda olmayıp, sağlıklı dokuya zarar verilmez. Kesi küçük olduğu için minimal bir iz kalır, diğer yöntemlerde balık kılçığı yada zigzag şeklinde iz kalmaktadır.

Narkoz Gerektirmez
Lokal anestezi eşliğinde uygulanabilir bir yöntemdir. Klinik ortamında dahi uygulanabilecek kadar pratiktir.

Ekonomiktir
Hastanede yapılmadığından ve ek cihaz yada aletler kullanılmadığından ekonomiktir.

Daha Az Komplikasyon Görülür
Kesi çok küçük olduğundan iltihap, kanama, hematom, yaranın açılması gibi durumlar çok nadirdir. Karşılaşılsa bile müdahalesi ve tekrar iyileşmesi daha hızlı olur. Ayrıca kesi küçük olduğundan ağrıda çok minimaldir.

Hastane Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok

Idea Klinik İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir kliniklerinde sadece 5 dakika süren operasyon sonucu hastamızı 15 dakika salonda istirahat etmesini sağlıyoruz. Bu süre sonunda hastamızı son kez kontrol ederek hayatına kaldığı yerden devam etmesi için gönderiyoruz. Mikro Sinüsektomi ameliyatı olan kişi evine, işine, okuluna yada tatiline kaldığı yerden devam edebilir.

Pansuman Yaptırmanıza Gerek Yoktur

Klasik ameliyatlarda hastalar günlük olarak pansuman yaptırmaları gerek olup, bu uygulama yaranın iyileşmesi sürecinde 6 ay kadar uygulanır. Mikro sinüsektomi ile tedavi olanların ise pansuman yaptırmaya hiç bir şekilde gerek olmayacaktır.

Op. Dr. İbrahim Kavak muayene ve tedavi işlemleri sizlere daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmakta olup, Mikro Sinüsektomi ve diğer tedavi yöntemlerine aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Referans ve kaynaklar:
(1) Mikro sinüsektomi tedavisi nasıl yapılır – Op. Dr. Demet AĞRAS – İlgili link : https://www.ideatip.net/mikro-sinusektomi-tedavisi-nasil-yapilir
(2) Procedure to clean sinus and encourage healing – İlgili link : https://www.nhs.uk/conditions/pilonidal-sinus/
(3) Novel Approaches in Pilonidal Sinus Treatment – 1- Arda Işık, 2- Oğuz İdiz 3- Deniz Fırat – İlgili link : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27930892/

Yazar: Op. Dr. İbrahim Kavak

Merhaba. Ben Op. Dr. İbrahim KAVAK. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nden mezun oldum. 1993 - 1998 yılları arasında Atatürk Üniversitesinde Genel cerrahi eğitimimi tamamladım. 1998 yılından bu yana Genel Cerrahi Uzmanı olarak hizmet vermekteyim.

58 Yorumlar

 1. İyi günler 26 gün önce kıl dönmesinden ameliyat oldum doktor tekniği gereği yaramın bi kısmını dikmedi açık kaldı 5 gün önceki kontrolümde madecassol krem verdi bunu açık yaranın içine mi sürecegim yoksa yara cevresine mi süreceğim ?

 2. merhabalar Doktorum kıl dönmesini derinin altından ilaç verip yakarak tedavi edeceğini ameliyat sonrası orada ufak bir delik olacağını ve lokal anestezi uygulanacağından bir gün yatış olmasını söyledi ve normal hayatına devam edebileceğim söylendi bu tedavi mikro sinüsektomi midir?

 3. İyi gunler ben 2 ay once kil donmesi ameliyati oldum. Alt tarafta yaramin zor kapanan yerinde delik gibi yara acildi oncesinde biraz kapandi ama bugun akinti basladi. Tekrarlama mi olmus yoksa tekrar ameliyat mi olnam gerek yardimci olursaniz sevinirim

 4. Kuyruk sokumumda 4 gün önce bir şişlik oluştu ve akıntı oldu suan o bölgede cıkıntılı et parçası mevcut bu kıl dönmesinden mi kaynaklıdır ?

 5. Hocam kuyruk sokumum da yaklasık 6 veya 8 e yakın delik var akıntım hiç olmadı deri altında şiskinlik yok sadece kaşıntım var deliklerin olmasına rağmen cerrahi müdahele düşünülmedi ne yapılması gerek hocam

 6. Kıl dönmesi ameliyatı sonrası 10 gün sonra dikişleri aldırmaya gittiğimizde, iltihaplanma olduğu söylendi, hergün pansuman yapılması ve 1kutu daha antibiyotik kullanılması tavsiyesine uyduk, hergün pansuman yapmaya devam ediyoruz. ancak ameliyat sonrası 1 ay olmasına rağmen , yara hala kapanmıyor.. neyi yanlış yapıyoruz..? BU ARADA AMELİYATI SİZDE OLMADIK DEVLET HASTANESİNDE OLDUK ..TEŞEKKÜRLER

 7. merhaba ben microsinüsektomi yöntemiyle ameliyat olmak istiyorum fiyatı nedir ?

  Op.Dr İbrahim Kavak
  merhabalar.980 tl ile 2400 tl arasında fiyatlar değişiyor yapılacak işleme göre.muayene olmadan bir şey söylemek doğru değil

 8. hocam merhaba 3 ay önce bende kıl dönmesi oluştu çok büyük bir alan değil ama daha ilerlemesini istemediğim için tedavi olmak istiyorum sgk var ücret ne kadar ?

 9. Karydakis ameliyatı oldum kuyruk sokumumda ufak bir enfeksiyon meydana geldi kokuda var ne yapmam gerekir.

  Op.Dr İbrahim Kavak
  merhabalar.apse oluşmuş olabilir veya tekrarlama yapmışda olabilir.muayene olmadan birşey söylememiz doğru olmaz.en kısa sürede bir doktora görünmenizde fayda var

 10. merhaba, kıl dönmesi şikayetim var 2 yıldır. ara ara apse aldırıyorum. mikrosinüsektomi ile ameliyat olmak istiyorum. ücreti ne kadar olur?

  Op.Dr İbrahim Kavak
  Mikrosinüsektomi 980 tl dir ama tabiki bu ameliyata uygunsanız

 11. hocam merhaba 2 aydır kuyruk sokumumda bi şişlik var devlet hastanesine gttim kıl dönmesi olduğunu söylediler ama ben size de danışmak istedim.

  Op.Dr İbrahim Kavak
  Buyrun gelin muayene olun muayeneler ücretsiz

 12. hocam merhaba bende kıl dönmesi var ama mikro sinusektomiye uygunmuyum değilmiyim bilmiyorum ama biran önce tedavi olmak istiyorum.

  Op.Dr İbrahim Kavak
  önce muayene olmanız lazım

 13. hocam merhaba kıl dönmesi şikayetim var 1 bucuk aydır muayene olmak istiyorum size ücretlimi muayene ?

  Op.Dr İbrahim Kavak
  merhabalar muaynelerimiz ücretsizdir.

 14. hocam 1 yıl önce kıl dönmesi ameliyatı oldum tekrarlama gibi bişey hissediyorum size muayeneye gelmek istiyorum.

  Op.Dr İbrahim Kavak
  Merhabalar 02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823 numaralardan ulaşıp randevu alabilirsiniz

 15. HOCAM MERHABA BEN KIBRISTA YAŞIYORUM 1 YILDIR KIL DÖNMEM VAR AĞRI FALAN YOKTU AMA 1 HAFTADIR RAHATSIZ EDİYOR. SİZE ULAŞABİLECEĞİM NUMARA VARSA GÖRÜŞMEK İSTİYORUM.

  Op.Dr İbrahim Kavak
  Merhabalar 02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823 Numaralardan ulaşabilirsiniz

 16. hocam 17 yaşındayım 3 ay önce makat üstünde az ağrı ve ıslaklık hissetim dr gittim kıl dönmesi başlangıcı olduğunu söyledi yazın tedavi olmak istiyorum ama o zamana kadar çok ilerler mi ?

  Op.Dr İbrahim Kavak
  merhabalr.kistin ilerlemesini bilemeyiz apse oluşrurabilir veya apse patlayabilir.en kısa süürede bir hekime gözükmelisiniz

 17. hocam merhaba ben almanyada yaşıyorum kıl dönmesi rahatsızlığım var nisanda 1 haftalığına türkiyeye gelcem ameliyat olup bir kaç gün sonra uçabilirmiyim kaç gün yatmam lazım ?

  Op.Dr İbrahim Kavak
  merhabalar.ameliyat olduktan sonra dönmenizde bir sakınca yok.

 18. hocam merhaba 3 senedir kıl dönmesi var ama 2 gün önce sertlik ve şişkinlik oldu dr gittim apse olduğunu söyledi apsenin boşaltılması gerekiyormuş sonrasında ameliyat olmam gerekiyormuş ikisini aynı gün olmaz mı ben pilotum ve zamanım yok fazla.
  merhabalar. aynı gün içerisinde operasyon yapabiliriz.isterseniz 0542 231 28 23 veya 0216 357 00 02 telefonlardan ulaşıp randevu alabilirsiniz.sağlıklı günler

 19. hocam 2 kez ameliyat oldum ve tekrar etti ve yine o bölgede şişlik var size muayene olmak istiyorum artık çok sıkıldım bu kıl dönmesiyle uğraşmaktan lütfen yardımcı olun.
  merhabalr.
  0542 231 28 23
  0216 357 00 02 numaralı telefonlardan ulaşıp randevu alabilirsiniz

 20. hocam merhaba kızım 14 yaşında kıl dönmesi var okuyor şuan yaz döneminde tedavisini yaptırmak istiyoruz ama o zamana kadar ilerleme olur mu ?

  Op.Dr İbrahim Kavak
  merhabalar.kıl dönmesinin ne zaman apse yapacağı veya ne kadar ilerleyeceği bilinmez.bir doktora gözükmesinde fayda var.

 21. hocam 16 yaşında öğrenciyim kıl dönmesi sorunum var yaz tatilinde olmayı düşünüyorum sınavlardım var o zmana kadar daha çok ilerler mi ?

  Op.Dr İbrahim Kavak
  merhabalar.kıl dönmesinin ne zaman apse yapacağı ve ne kadar ileryeceği belli olmaz.

 22. hocam merhaba 1 hafta önce farkettim bi kaç tane delik var kuyruk sokumumun üstünde sivas da yaşıyorum geldiğim gün tedavi olup geri dönüş yapabilirmiyim ?
  MERHABA.EVET AYNI GÜN GELİP TEDAVİ OLUP GERİ DÖNEBİLİRSİNİZ.MUAYENE OLMADAN KESİN BİRŞEY SÖYLEMEKTE DOĞRU OLMAZ.DİLERSENİZ AŞAĞIDAKİ NUMARALARDAN ARAYIP BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.SAĞLIKLI GÜNLER.
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 23. hocam ben iki delik girişi var kıl dönmesi için ameliyat olmak istiyorum ama uygunmuyum değilmiyim bilmiyorum ?
  merhaba.muayene olmadaN KESİN BİŞE SÖLEMEK DOĞRU OLMAZ.AŞAĞIDAKİ NUMARALARDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.SAĞLIKLI GÜNLER
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 24. hocam ben samsunda öğrenciyim kıl dönmesi oldu bende 1 bucuk senedir vardı rahatsız olmuyordum ama 1 hafta önce kızarıklık ve şişkinlik oldu hazirana kadar burada kalmam gerekiyor beni idare edebilcek bir ilaç varmı haziranın 20 sinden sonra ameliyat olmak istiyorum.
  merhabalar.ilaçla tedavisi yok malesef.kıl dönmesinin ne zaman apse yapacağı veya ağrı oluşacağı belli olmaz.en kısa sürede tedavisini olmanızı öneririz.aşağıdaki numaralardan ulaşıp bilgi alabilrsiniz.
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 25. hocam merhaba kıl dönmesi başladı 10 gün öncesine kadar biraz apse oluştu apseyi boşalttırmak istiyorum.
  merhaba.apse yaptıysa boşaltılması gerekir.aşağıdaki numaralardan ulaşıp bilgi alabilrsiniz
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 26. hocam merhaba 3 4 yıldır kıl dönmesi sorunum var geçen hafta apse tarzında bişey aktı koku da oluştu zannedersem zamanı geldi ameliyat olmak istiyorum .
  merhaba.aşağıdaki numaralardan ulaşıp bilgi alabilirsiniz.sağlıklı günler.
  02163594561
  02163570003
  02163570002
  05422312823

 27. Hocam merhaba bende kıl dönmesi var . makata yakın olması iyi değil diyorlar doğru mu

 28. hocam merhaba ben geçen sene ameliyat oldum aynı bölgede yine şişlik oldu tekrar nüksetme olma şansı var mı?

  • kuyruk sokumunda olan şikayetler genelde kıl dönmesi rahatsızlığını akla getirir ağrı varsa apseleşmiş olabilir görmek gerekir

 29. hocam merhaba 3 sene önce kıl dönmesi ameliyatı oldum tekrar nüksetti bu sefer sizin yöntemi gördüm inşallah uygunumdur size fotoğraf atsam bakma şansınız var mı ?

 30. hocam merhaba daha önce 3 sefer kıl dönmesin ameliyatı oldum 1 hafta önce o bölgemde çok ağrı oldu kızarıklık da var birde size göstermek istiyorum.

  • şikayetiniz apse gibi yakınınızda bir acile gidip apsenizi boşalttırabilirsiniz ya da gelirseniz yardımcı olabiliriz
   0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

 31. hocam iyi günler daha önce kıl dönmesinden operasyon geçirdim 3 yıl falan oluyor o bölgede şimdi yine şişlik oldu microsinüsektomi yöntemiyle tedavi olabilirmiyim ?

  • Şişlik ağrılı mı ne durumda görmeden mikrosinüsektomi yapabiliriz diyememyiz dilerseniz whatsapptan bize ulaşabilirsiniz
   0542 231 2823 veya 0216 357 00 02

 32. hocam merhaba 2 yıl önce kıl dönmesi amel,yatı geçirdim. son 6 aydır neredeyse sürekli o bölgemde ağrı ve şişlik oluşmakta ara ara akıntılarım oluyor. tekrar oluşmuş olabilirmi?

 33. hocam kondilom var ne yapmam lazım evliyim ve ilişki için ne önerirsiniz?

  • Merhaba
   Tedavi olmalı hastalığınızı ertelememlisiniz ertelediğiniz hergün daha da artacak ve korunarak ilişki kurmalısınız.

 34. hocam iyi günler öncelikle bende kıl dönmesi var ama çok büyük olamdığını söylediler fakat alt tarafa yakın olması daha mı kötü zor mu olur ameliyatı?

 35. Hocam merhabalar kuyruk sokumumda kıl dönmesi var dediler doktora gidip bugün apseyi boşalttırdım. Ameliyat olmak için 3 hafta dediler. Antibiyotik Verdi. apseyi boşalttıktan sonra tampon yaptı. Nasıl duş alabilirim?

 36. merhaba hocam kıl dönmesi tedavisi ameliyatsız yapıla bilinir mi ?
  Kliniklerimizde kil dönmesi tedavisini mikro sinüsektomi yöntemiyle, 2 cm’lik alani uyusturarak yapiyoruz. Islemi 10-20 dakikada tamamliyoruz. Ameliyatta narkoz gerekmedigi için hemen evinize veya isinize dönebilirsiniz. Yara bakimi, pansuman ve yatak istirahati gerekmez. Iyilesme tamamlandiginda görünür bir iz kalmamaktadir.
  dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler..

 37. Hocam merhaba 3 yıl once kil dönmesinden açık ameliyat oldum. Soğuk havalarda ağrı oluyor. Soğuk havalarla ilgisi varmı ?
  merhaba.soğukla bir alakası yoktur.başka bir rahatsızlığınız olabilir.bir hekime başvurmanızda fayda var.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 38. Hocam öncelikle saygı ve hürmetler ben 15 sene önce askerde kıl dönmesinden ameliyat oldum şimdi dikiş üzerinden apse patladı ve yoğun bir sekilde iltihap çıktı ağrım ciddi ölcüde azaldı ben şimdi 2.ameliyatım olucam fakat bu mikro sinüsektomi sistemi bende uygulanabilirmi tskler

  merhaba.herhangi bir sakıncası yoktur.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 39. merhaba hocam 10 sene önce kil dönmesi tedavisi oldum .Şuanda şikayetlerim başladı .Mikrosenüsektomi ile tedavi olabilir miyim ?
  merhaba.eğer tekrarladıysa hastalık yine ameliyat olmanızda sakınca yoktur.en kısa sürede fazla ilerlemeden hekime başvurunuz.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 40. Hocam merhaba kuyruk sokumumda ağrı ve akıntı var. Aşırı terlemeden kaynaklanıyor sanıyordum ama iltihap akınca öyle olmadıgını anladim. Simdi bu kil dönmesidir yoksa sadece enfeksiyondan kaynakli apsemi oluştu acaba
  merhaba.dediklernizin ikiside olabilr muayene olmadan birşey söylemek doğru değildir.en kısa sürede bir hekime başvurunuz veya dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 41. Kıl donmesi tedavisi en gec nezaman olunmalıdir
  merhaba.Eğer tedavi edilmezde yıllarca devam eden kronik ve iltihabi akıntılar sonrasında çok düşük bir oranda da olsa kıl dönmesinden kanser gelişebilir. Bu nedenlerle ihmal edilmeden tedavi edilmesi gerekir.ilerlemesi ve kistin büyümesi kişinin vücut yapısına göre değişmektedir.kesin birşey söylemek doğru olmaz.en kısa sürede bir hekime başvurmanızda fayda var.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 42. Kuyruk sokumumda delik var. Bu delik illa kıl dönmesi midir. Akıntı ve kötü yok.
  merhaba.evet sebebi kıl dönmesi olabilir.kesin bir şey söylemek için muayene olmanız bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 43. Hocam merhaba 1 yıl önce ķil dönmesinden devlet hastanesinde ameliyatoldum. Dikisler alindi ama oradaki açiklik bir türlü kapanmadı. Içi hafif pembe Akinti agrı sızı yok. Acaba tekrarlamış olabilirmi ?
  merhaba.içeride kıl olduğu sürece yaranız kapanmaz ve akıntı yapmaya devam eder.çok derinde değil ise kıl alınabilir ameliyat olmadan.derindeyse ve kist olduysa tekrar ameliyat olma ihtimaliniz vardır.ve apse yapmış olabilir.kısa sürede bir hekime danışmanızda fayda var.muayene olmadan kesin bir şey söylemek doğru olmaz.bizim muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 44. Hocam merhaba. daha önce flap yöntemiyle ameliyat oldum. tekrar etti. mikrosinusektomi yapılabilir mi

 45. Hocam merhaba. daha önce flap yöntemiyle ameliyat oldum. tekrar etti. mikrosinusektomi yapılabilir mi
  merhaba.flap yöntemi uygulamıyoruz biz zaten mikrosinüsektomi ile yapıyoruz ertesi gün de gündelik hayata devam edersiniz.
  muayenelerimiz ücretsizdir dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 46. hocam iyi günler genital bölgemde kıl dönmesi sıkıntısı yaşıyorum tedavi olduktan sonra dikiş izi çok olur mu ?
  merhaba.kistin büyüklüğüne göre dikiş sayısı değişir.muayene olmadan birşey söylemek doğru değildir.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 47. hocam merhaba 3 senedir kıl dönmesi rahatsızlığım var sıkıntım yoktu ama 2 gündür saçma bir acı ve şişkinlik var sanırım tedavi vaktim geldi tedavi olursam çok acır mı ve tekrar olur mu?
  kil dönmesi tedavisini mikro sinüsektomi yöntemiyle, 2 cm’lik alani uyusturarak yapiyoruz. Islemi 10-20 dakikada tamamliyoruz. Ameliyatta narkoz gerekmedigi için hemen evinize veya isinize dönebilirsiniz. Yara bakimi, pansuman ve yatak istirahati gerekmez. Iyilesme tamamlandiginda görünür bir iz kalmamaktadir. dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 48. hocam merhaba mikrosinusektomi yöntemiyle tedavi olunca işime hemen dönebilirmiyim?
  merhaba.gündelik hayatınıza devam edersiniz işlemden sonra.dilerseniz 02163570002-03 numaralardan ücretsiz randevu için bilgi alabilir randevu oluşturabilirsiniz.sağlıklı günler

 49. Hocam kıl dönmesinde yönteme nasıl karar veriyorsunuz. her kıl dönmesine mikrosinusektomi uygulanabiliyor mu
  merahaba.evresine göre değişiyor muayene olmadan kesin birşey söylemek doğru değil ama her kıl dönmesine yapılıyor diyebiliriz.

 50. Merhaba hocam 1 yıl gibi bir süredir kıl dönmesi şikayetim var .Sürekli apse oluşuyor ilaç kullanıyorum. Mikrosenüksetomi yöntemi ile tedavi olabilir miyim ?

  • Op. Dr. İbrahim KAVAK

   Merhaba. Bir çok kıl dönmesi vakası mikro sinüsektomi yöntemiyle tedavi edilebilir. Ancak doğru yöntemi belirtmek için öncelikle muayene olmanız ve kıl dönmesinin durumunun görülmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz