Anasayfa / Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl Dönmesi Tedavisi

Pilonidal Sinüs halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen hastalık ve tedavi detaylarını görmek için tıklayınız.

Kıl Dönmesi Tedavisinde Kullanılan Güncel Yöntemler

kıl dönmesi tedavisi

Kıl dönmesi tıp diliyle pilonidal sinüs hastalığı için kolay uygulanan ve meydana gelecek komplikasyonların çok düşük olacağı yöntemlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Sadece kıl dönmesi değil tüm hastalıkların tedavisinde tercih bu yönde olmalıdır. Kıl dönmesi hastalığına maruz kalan kişiler, çok sayıda yöntem bulunduğundan araştırma yaparken doğru yapmalı avantajlarını ve dezavantajlarını mutlaka …

Tümünü Okuyun »

Mikro Sinüsektomi Yöntemiyle Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

mikro sinusektomi

Kıl dönmesi ve benzeri makat hastalıkları genel anlamda insanlarda utanma sorununa sebebiyet verdiği için tedavileri sürekli ertelenen hastalıklardır. Utanma, doktor korkusu ve benzeri sebeplerle tedavisi geciktirilen kıl dönmesi hastalığı aslında ilk fark edildiği zamanlarda oldukça kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Geçmişte uygulanan klasik ameliyatların..

Tümünü Okuyun »

Kıl Dönmesi Abse Kimlerde Görülür?

Sorunun cevabı oldukça basit olup, sadece kıl dönmesi problemi olan insanlarda görülür. Çünkü kuyruk sokumu bölgesinde biriken kıl ve tüyleri sarmalayan kapsülün zarar görmesi sonucu apse oluşur. Normal şartlarda hiç bir şikayete neden olmayan kıl dönmesi abse oluşması halinde ağrı ve ateş problemi görülür. Kısa bir süre içinde boşaltılması gereken apse boşaltılmaması.

Tümünü Okuyun »

Kıl Dönmesi Nerde Çıkar?

Kalça ve Kuyruk Sokumu

Özellikle genç ve orta yaş insanların can alıcı sorunu olan kıl dönmesi korunma önlemleri almak için dikkat edilmesi gereken nokta her zaman kuyruk sokumu bölgesi olmalıdır. Çünkü %95 oranında kuyruk sokumu bölgesinde ortaya çıkan bir hastalıktır. Geri kalan %5’lik kısım ise göbek bölgesi ve berberlerin ellerinde ortaya çıkandır.

Tümünü Okuyun »
WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz