Anasayfa / Hastalık ve Tedaviler / Lazerle Ben Aldırma Zararlı mı?

Lazerle Ben Aldırma Zararlı mı?

Öncelikle yüzümüz ve vücudumuzda yer alan tüm benlerin bir miktar kanserleşme riski bulunuyor. Bunun dışında kişiye sadece estetik açıdan kötü görünmesi rahatsız edici olabilir. Tüm benler gelişmiş teknoloji ile alınmakta olup, uzak durmanız gereken tek yöntem ise ameliyatla ben tedavisi denebilir. Çünkü neşter ile kesilerek yapıldığı ve sonrasında dikiş atıldığı için hem kesik, hem de dikiş izi kalacaktır. Biz sadece ameliyatsız ben tedavi yöntemleri uyguluyor ve öneriyoruz. Önerdiğimiz ve uyguladığımız tekniklerden biride Lazerle Ben Aldırma olup, hiç bir şekilde kişiye zararı olmayacağı gibi tedavi sonrası hiç bir iz kalmayacaktır. Lazerle Ben Aldırma İstanbul’da Op. Dr. İbrahim Kavak yönetiminde gerçekleştirilmektedir.

lazerle ben aldırma zararlı mı

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Koyu renkli benler ya melanin denilen kahverengi pigmentle oluşmuş, veya damar beni şeklinde olup, kırmızı renklidir. Renkli alanın ışıkla gelen ısıyı daha fazla tutması sonucunda ısınıp, melanin pigmenti içeren kahverengi benler lazer uygulandığında dokuda hasar oluşturacak düzeye kadar yükselir. Koyu renkli ben alanı içeren doku bir anlamda pişer ve altındaki canlı dokudan sınırlanarak ayrılır. Günler içerisinde ayrılan bu tabaka benin küçülmesini veya kaybolması şeklinde tedavi edilmiş olur, bu alanda uygulanan en küçük tedavi yöntemidir.

Lazerle Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyatsız ben aldırma teknikleri arasında Lazer harici iki farklı yöntem daha bulunmaktadır. Lazer diğerlerine göre daha avantajlı olup, tedavi sonrası hiç bir iz kalmayacaktır. Fakat diğer iki yöntem ise tüm benlerde uygulanabiliyor olması nedeniyle daha çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

Kişinin ben sayısına, uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenen ben aldırma ücretleri idea klinik sabit fiyat olup, aşağıdaki linke tıkladığınız güncel ben aldırma ücretlerini görebilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html

Lazerle Ben Aldırma Video

Aşağıda yer alan Video’da lazerle ben aldırma dahil tüm yöntemlerin bilgisi verilmekte ve uygulanışı gösterilmektedir. Idea tarafından hazırlanan video’da ben aldırma işlemi yapılmış kişilerin öncesi ve sonrası görüntüleri yer almaktadır. Hazırladığımız video’yu mutlaka izlemelisiniz.

Yazar: Op. Dr. İbrahim Kavak

Merhaba. Ben Op. Dr. İbrahim KAVAK. 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nden mezun oldum. 1993 - 1998 yılları arasında Atatürk Üniversitesinde Genel cerrahi eğitimimi tamamladım. 1998 yılından bu yana Genel Cerrahi Uzmanı olarak hizmet vermekteyim.
WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz